• DCIM100MEDIADJI_0220.JPG
  • DCIM100MEDIADJI_0293.JPG
  • DCIM100MEDIADJI_0193.JPG
  • DCIM100MEDIADJI_0306.JPG
  • 19417187_1436738383053875_3451909980188998572_o_netti
  • DCIM100MEDIADJI_0256.JPG

Aurinkoista sähköä maatilalle

Maatiloilla kuluu erityisen suuria määriä sähköä, ja yleensä näillä tiloilla on täydellisiä, isoja kattoja aurinkoenergian hyödyntämiseen. Laskemme tilakohtaisen kohteen sähkönkulutuksen, ja suunnittelemme kulutuksen perusteella mahdollisimman kustannustehokkaan kokonaisuuden.

Maatilojen aurinkosähköjärjestelmiin on haettavissa 35- 40% maataloustuki. Autamme asiakkaitamme maataloustukeen liittyvien selvitysten ja dokumenttien kanssa.

Tästä linkistä voit tutustua maataloustukeen liittyviin tietoihin, vaatimuksiin ja lomakkeisiin.

Esimerkkejä toteuttamistamme kohteista: Lue lisää täältä

Ota yhteyttä

Jouni Penttinen

Toimitusjohtaja

Myynti

+358 50 567 2382

jouni.penttinen@playgreen.fi

Jesse Mikkonen

Myynti

Maatilat, omakotitalot ja taloyhtiöt

+358 440 46 77 02

jesse.mikkonen@playgreen.fi

Tuukka Hämäläinen

Myynti

Omakotitalot, taloyhtiöt

+358 50 44 834 52

tuukka.hamalainen @playgreen.fi

Antti Kostiainen

Tekninen johtaja

Myynti

+358 50 597 0673

antti.kostiainen@playgreen.fi

Antti Lempiö

Myynti

Yritykset

+358 40 750 5993

antti.lempio@playgreen.fi

Mikko Nääppä

Suunnittelu ja myynti

Sähköautojen latauspisteet

+358 40 843 1345

mikko.naappa@playgreen.fi

Petri Puntti

Aluejohtaja Länsi-Suomi

Yritykset ja omakotitalot

+358 400 692 905

petri.puntti@playgreen.fi

Erik Halmela

Myynti

Yritykset, säätiöt, yhdistykset, kunnat ja taloyhtiöt

+358 50 520 4973

erik.halmela@playgreen.fi

Susan Forsblom

Asiakaspalvelu

+358 50 468 6899

susan@playgreen.fi